SSS - Pnömatik pinç vanalari

Genel

Pnömatik kumandalı bir pinç vanasının kullanım ömrü esas olarak pinç vanasının manşetlerine bağlıdır. Ayrıca birçok faktör ve çalışma koşulları da bu süreyi etkilemektedir, örnek verecek olursak Kontrol / Kapatma basıncı, Akışkan / İşletim basıncı, Çalışma sıcaklığı ve işletim akışkanı. Bu yüzden kullanım ömrüne yönelik net bir ifade belirtilemez, yine de satış ekibimiz yılların getirmiş olduğu tecrübe sayesinde pinç vana büyüklüğü ve dizaynına göre tüm kullanım detaylarının verileri ışığında kullanım ömrü hakkında değerlendirme yapabilir konumdadır. Bu yüzden kullanım detaylarınız ile birlikte bizimle irtibata geçin. Sizlere kullanımınıza karşılık gelecek kullanım ömrü ile ilgili tahmini bir değerlendirme sunulacaktır.

Bir pinç vanası yapım şekline bağlı olarak neredeyse hiç ölü boşluğa sahip değildir.

Evet, pinç vanalarının üreticisi biziz.

Evet, pnömatik kumandalı pinç vanası güvenlik devresinin kullanımı altında kapalı tutulabilir.
Emniyet devresi​​​​​​​

Evet, pnömatik pinç vanası yardım aleti olmadan yaklaşık 100mbar ‘a kadar bir basınç altında kullanılabilir. Daha yüksek basınçlı/vakumlu kullanımlar için bunu karşılayacak AKOVAC-Birimlerimizi kullanımınıza sunuyoruz. Şu internet bağlantısına bakın Vakumlu Taşıma.

Pnömatik kumandalı pinç vanaları suyla ya da diğer nötr akışkanlarla da kullanılabilir.

Pnömatik kumandalı bir pinç vanasının kapanma ve açılma sürelerini mümkün olduğunca az tutmaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Pinç vanasının manşetindeki esas aşınma/yıpranma sadece kapatma ve açmadan kaynaklanmaktadır. Bu yüzden kontrol vanası (solenoid valf) doğrudan pinç vanasına kurulması en iyi durum olacaktır. Buna ek olarak doğrudan pinç vanasına bir hızlı havalandırma vanasının kurulmasını tavsiye ediyoruz. İdeal basınçlı bir hava girişi ve çıkışı buna uygun gelen yeterli büyüklükteki hortum tesisatıyla/boru tesisatıyla garanti altına alınmalıdır. Öte yandan çoğu pnömatik kumandalı pinç vanası müşterinin talebine bağlı olarak ikinci ya da daha büyük bir hava bağlantısıyla donatılabilir.

Pnömatik kumandalı pinç vanaları, DGRL 2014/68/AB Basınçlı Cihazlar Yönetmeliği’ne tabidir. Nominal çap/vana büyüklüğüne göre bu vanalar farklı kategorilerdedir. AKO Üretici belgelerine bakın.

Endüstriyel standartlara uygun bir toz boya kullanmaktayız. Tabaka kalınlığı 80µm. Her pinç vana modeline göre bunlar RAL 9010 veya RAL 9006 standartlarına uygundur ya da boyanmıştır. Özel renkler, kalınlıklar ve modeller isteğe göredir.

Her zaman en iyi ve aynı zamanda en hesaplı pinç vanası çözümlerini en hızlı şekilde temin ederek, tüm müşterilerinde mutlak bir memnuniyet sağlamayı başarmış olan ve pazarın önde gelen şirketi olarak sahibi tarafından yönetilen bir aile şirketiyiz. Eşsiz modüler yapı sistemimiz buna dahil olarak mutlak ürün çeşitliliği ve esneklik sunmaktadır. Dahası pinç vanası üretiminde her zaman en hesaplı üretim metodunu kullanıyoruz. Bu vanalar kaynak koruma özelliklerine sahiptir ve bunun yanı sıra ekonomik üretim masraflarını da kendi içerisinde karşılar. Bu yüzden AKO pinç vanaları en iyi fiyat-kalite ilişkisini ve ayrıca mükemmel kullanım ömrü ile "the best total cost of ownership” sunar.

Gövdedeki basınçlı hava dışarıya sızarsa, pnömatik kumandalı pinç vanası açılır.

Pnömatik kumandalı pinç vanası için bu olasılık sadece güvenli kapamanın kullanılmasıyla vardır. Bu güvenli kapama, basınçlı havada ya da elektriğin kesildiği durumlarda pnömatik pinç vanasının kapalı durumda kalmasına olanak sağlar.

Mekanik pinç vanaları (örn. OV serisi), pnömatik silindirli, yay gücü ile kapatan vanalar sunmaktadır.

Buna ilişkin olarak müşterilerimizden herhangi bir geri dönüş almadık. Temel olarak montaj sırasında gerilimsiz montaj konumuna dikkat edilmelidir

Aşınma parçası olarak sizlere yedek manşetler, nadiren de aşınma flanşları ve kapakları sunuyoruz. Müşterimizde yapılan bir değişiklik yerinde uygulanmaktadır. Ayrıca montaj videoları ve tüm montaj talimatları internet sitemizde her zaman görüntülenebilir.

AKO Videoları

Pnömatik kumandalı pinç vanası her konumda kurulabilir. Hava bağlantısı aşağıya bakıyorsa, (basınçlı havanın) olası ortaya çıkabilecek yoğunlaşmış su kolaylıkla boşaltılabilir.

Pnömatik kumandalı pinç vanalar, yeterli mutlak basınç sağlama sırasındaki geçişte "su geçirmez"dir. Müşterinin isteği üzerine DIN EN 12266-1 P12 sızıntı oranı A’ ya göre işlem sırasındaki sızdırmazlık testini raporlu şekilde sizlere sunuyoruz. Pnömatik kumandalı pinç vanalar genellikle dış alana yönelik hava geçirmezliğe sahiptir.

Pnömatik pinç vanalarımızın gelişiminin geldiği noktada işlevin yanı sıra hesaplılık da daima ön planda durmaktadır. Böylece hava tüketimi de minimuma indirgenmiştir. Pnömatik kumandalı pinç vanalarının veri sayfalarında her bir nominal çaptaki kapalı pinç vanalarının hava hacimleri verilmiştir.

Kumanda & aksesuar

Pnömatik kumandalı pinç vanası kontrolü için gerekli olan solenoid valflerin yanı sıra sizlere bir basınç/filtre düzenleyici, basınç anahtarı ev aynı zamanda hızlı havalandırma vanası kullanımını tavsiye ederiz.

AKO aksesuarı pinç vanalarına titizlikle ayarlanmıştır. Örneğin solenoid valflerimiz çok yüksek bir hava performansında kullanılmaktadır ve böylece kısa çalışma döngüleri için ve valf manşetinin daha yüksek kullanım ömrü için temin edilmektedir.

AKO temel olarak pnömatik kumandalı pinç vanası için tüm kontrol elemanlarını sunmaktadır. Bu kontrol elemanlarına örnek verecek olursak: farklı solenoid valfler, basınç anahtarları, basınç/filtre düzenleyiciler, hızlı havalandırma vanası, geri akış emniyetleri, tıkayıcı vanalar, optik konum göstergeleri, güvenlik devreleri ve ayrıca vakum işletimi için AKOVAC birimler.

Bakım

Evet, pnömatik kumandalı pinç vanalarının manşetlerini özel bir araç gerekmeden yerinde değiştirilebilir. Bunun için İnternet sayfamızın "Downloads" bölümünde tüm pinç vana modelleri için montaj talimatları ve montaj videoları sunuyoruz.

Uygun pinç vana manşetinizi seçmek ’deki ürün yapılandırıcımızdan faydalanın.

Fonksiyon & teknik

Pnömatik pinç vanası, elastomer manşetin muazzam yükseklikteki geri çağırım kuvveti aracılığıyla ve nakil maddesi basıncı yardımıyla açılır.

Pnömatik pinç vanasının kapatma basıncı nominal çapa ve pinç vanası modeline bağlı olarak değişir. Bu bilgileri bizim veri sayfamızdan edinebilirsiniz.

Daha büyük basınçlı hava nakil borusu, daha yüksek debili solenoid valfler, hızlı havalandırma vanası kullanımı, gerekirse çift vanalı hava bağlantısıyla.

Hava beslemesi kesintiye uğrarsa, pinç vanası manşetin geri sekme esnekliğiyle açılır.

Bu tarz talepler için yay kapatmalı pnömatik silindire sahip mekanik pinç vanaları kullanılır

Temel olarak evet. AKO yine de kısmi vanalarla bağlantılı olarak pnömatik kumandalı pinç vanaları için bu tarz valf çözümlerini bütünsel bir çözüm şeklinde sunmaz. Çünkü bu Histerezis-karakteri basınçlı hava nedeniyle tekrar üretilemez. Kesin bir akım ve konum kontrolü için pnömatik konum düzenleyicilerle ya da elektrikli ve ayarlama özellikli çalıştırma tahriki ile bağlantılı olarak mekanik pinç vanaları tekrar üretilebilen Histerezis-karakteri sebebiyle sunulmaktadır.

Bunun için basınç anahtarları olarak adlandırılan, uygun konumu korumaya alabilmenizi sağlayan donanımlar vardır. Ancak bunlar mekanik pinç vanasındaki gibi devre sonu sensörünün işlevini %100 olarak sürdürmez.

Evet, ihtiyaca göre basınçlı hava için diğer akışkanlarla da çalıştırılabilir, örnek verecek olursak nötr gazlar ya da sıvılar.

Kullanım alanları

Sizin kullanımınız için satış temsilcimizle irtibata geçmenizi tavsiye ediyoruz. Ne kadar çok kullanım detayına sahipseniz, o denli kesin şekilde sizden bilgi alabilir ve kullanımınız için en hesaplı pinç vanasını belirleyebiliriz.

Yapım şekli ve elastomer koşuluna bağlı olarak pinç vanaları ek önlemler alınmadan - 10°C’ye kadar çalıştırılabilir. Tecrübelerimize göre birçok pinç vanası daha soğuk alanlarda ve kullanım koşullarında herhangi bir fonksiyon sınırlandırması olmaksızın kullanılabilir.

AKO’nun pnömatik kumandalı pinç vanaları dışarıdan hava sızdırmazdır ve akış sırasında su sızdırmazlığa sahiptir. Bu yüzden su altında da kurulabilir.

Evet; gıda, farmakoloji ve aynı zamanda kimya endüstrisinde kullanılmakta olan pnömatik kumandalı vanalar mevcuttur. Bu pinç vanalarının yapılandırmaları genellikle paslanmaz çelikten ya da gıda uygunluğu sağlanmış uygun hijyenik bileşimli (tutucu kıskaçlar, vida diş destekleri/dişli süt boruları, hijyenik/steril flanşlar) ve FDA uygunluğu sağlanmış pinç vanası manşetli plastiklerden meydana gelmektedir.

AKO bununla birlikte ayrıca EHEDG sertifikalı pinç vanaları sunmaktadır. Daha detaylı bilgiyi bu internet adresinden sağlayabilirsiniz: Aseptik ve hijyenik pinç vanaları

AKO’nun pnömatik pinç vanalarına özel dizaynlarda patlama noktası 0, 1, 21, 2, 20 ve 22 için izin verilmektedir.

Bağlantılar & işletim maddeleri

Her pinç vanasına göre farklı flanş bağlantıları DIN EN 1092-1 PN 10/16 ya da ANSI B 16.5/150lbs ile, iç dişli bağlantıları DIN EN ISO 228 "G" ya da ANSI/ASME B1.20.1 "NPT" ile, tutucu kıskaç bağlantıları DIN 32676 sıra A ve C ya da DIN 11864-3 aynı zamanda DIN 11853-3 ile, yapılan kaynaklar DIN EN 10357 seri A aynı zamanda ASTM A554 ile veya dişli destek bağlantısı DIN 11851 ya da DIN 11864-1 aynı zamanda DIN 11853-1 ile garanti altına alınır.

Gövde, flanş ve kapak malzemeleri olarak alüminyum, paslanmaz çelik ya da çeşitli plastikler seçiminize sunulmaktadır.

Dünya genelinde pazar lideri

39yıllık aile şirketi

600yeni müşteri yıllık

20.000dünya çapında müşteri

Emsalsiz teslimat taahhüdü

< 0,2 %reklamasyon oranı

> 99 %müşteri memnuniyeti

30bayi, dünya çapında

En büyük ürün yelpazesi

10.000pinç vanası modeli

2.500model stoklarda mevcut

100.000birim satış, yıllık

Kapsamlı servis hizmetleri

80CAD formatı

32montaj ve animasyon videosu

16dilde dokümantasyon