SSS - Basınç Tahliye Vanası

Genel

Tepki/açma karakteristiği pinç vanasının nominal çapı ve ön yükleme basıncı/kapatma basıncına göre çok farklılıklar gösterebilmektedir. Pinç vanası nominal çapı ne kadar küçükse, tepki/açma karakteristiği de o kadar hassasiyetten uzaktır. Ön yükleme basıncı/kapatma basıncı ne kadar yüksekse, tepki/açma karakteristiği o kadar hassastır. Lütfen detaylar hakkında satış ekibimizle irtibata geçin.

Bu durumda fonksiyon çalışmaz ve hasarlı manşet derhal değiştirilmelidir.

Temel olarak her pnömatik pinç vanası basınç tahliye vanası olarak kullanılabilir.

Basınç tahliye vanası olarak bir AKO pinç vanasının kullanımıyla bir pinç vanasının tüm avantajlarını taşımaktadır. Bu avantajlar öncelikle serbest akış, tıkanmaya karşı güvenlik, bakım dostu olma, yüksek kullanım ömrü yani az aşınma ve buna ilaveten AKO basınç tahliye vanasının bir defa aktive edildikten sonra değiştirilemeyeceği gerçeğidir.

Basınç anahtarlarıyla ilk olarak artan çalışma basıncı ve de diğer düşen çalışma basınçları gösterilir. Ayrıca basınç tahliye vanasının çalışma durumları elektrikli sistemle izlenmektedir.

LV = Hava var

LNV = Hava yok

LV türünde devamlı basınçlı hava teminiyle basınçlı havanın düzenli olarak el ile tekrar pompalanması devre dışı kalır. Bu tip, mevcut kontrol havasında bu yüzden tercih edilebilmektedir.

Ek basınç düzenleyiciler ve kalıcı hava beslemesi ile LV türünde pinç vanasının kapatma basıncı daima stabil kalmaktadır. LNV türünde pinç vanasındaki basınçlı hava depolanır ve bu yüzden düzenli olarak kontrol edilir ya da tekrar pompalanır. Bundan başka etki türleri benzerdir. Yerinde havanın var olup (LV) olmadığını (LNV) belirler ve buna göre yüksek akım biriminin yapımına buna göre uyum gösteririz.

LNV türünde basınç anahtarları daha önemli bir rol oynar. Çünkü buna ek olarak açıkta duran ek pompalar işaretle belirtilebilir.

Kullanım alanları

Pinç vanaların avantajlarına göre basınç tahliye vanası aynı şekilde çok sayıdaki araç için kullanılabilir. Örneğin süspansiyonların kullanımı için serbest akış, kirletilmiş sıvılar, lifli nakil maddeleri ayrıca yüksek viskos nakil maddeleri gibi avantajları sebebiyle özellikle uygundur. Uygun pinç vanası amacıyla spesifikasyonlar ve yüksek akım birimleri hakkında lütfen bizim satış bölümümüzle irtibata geçin.

Fonksiyon & teknik

Pnömatik kumandalı bir pinç vana önceden tanımlanmış bir kapatma/kontrol basıncı ile kapatılır. Pinç vanasının önceden tanımlanmış kapatma/kontrol basıncı, sisteminizin normal durumda istenen çalışma basıncına bağlı olarak farklılıklar gösterir. Pinç vanasının önceden tanımlanmış kapatma/kontrol basıncı hesaplı olarak pinç vanasının +2-2,5 diferansiyel basıncı ile sağlanmaktadır. Çalışma basıncı normal durumun üzerine çıkarsa, pinç vana manşeti açılmaya başlar ve istenmeyen yüksek basınç açılan pinç vana aracılığıyla tali borudan boşaltılır. Çalışma basıncı tekrar düşerse, pinç vana otomatik olarak kapanır. Monte edilen birimler basınçların okunmasına olanak sağlar ve pinç vanalarında belli bir zaman aralığı için havayı tutar. AKO basınç tahliye vanasında herhangi bir pnömatik pinç vanası, bir basınç kontrol birimiyle (yüksek basınç birimi olarak adlandırılır) birleştirilmiştir.

Maksimum çalışma basıncı pinç vana tipine göre değişir. Burada her bir veri sayfasındaki veriler (3,5’ten 6 bara kadar) geçerlidir

Evet, yüksek basınç düşer düşmez ve sistemin normal çalışma basıncı tekrar ayarlanır ayarlanmaz basınç tahliye vanaları otomatik olarak tekrar kapanır.

Dünya genelinde pazar lideri

39yıllık aile şirketi

600yeni müşteri yıllık

20.000dünya çapında müşteri

Emsalsiz teslimat taahhüdü

< 0,2 %reklamasyon oranı

> 99 %müşteri memnuniyeti

30bayi, dünya çapında

En büyük ürün yelpazesi

10.000pinç vanası modeli

2.500model stoklarda mevcut

100.000birim satış, yıllık

Kapsamlı servis hizmetleri

80CAD formatı

32montaj ve animasyon videosu

16dilde dokümantasyon