Pnömatik pinç vanasi

Granül, toz, pelet ve katı madde içeren sıvılar vs. gibi abrasif, korosif ve selülozik ürünlerin akışının durdurulması ve ayarı/dozlanması için armatür çözümü içermektedir.

Çevrimiçi mağazaya git

Pnömatik kumandalı pinç vanaları nasıl çalışır?

Pnömatik pinç vanası gövdesine basınçlı hava/sıvı (basınç farkı min. 2 bar) aktarılmak suretiyle, yüksek geri tepme elastikliğine sahip olan özel üretilmiş manşet sıkıştırılır. Gövde tasarımı manşetin dudak benzeri şekilde serbest olarak kapanmasını garanti etmektedir. Bu şekilde ürün akışı sızdırmayacak bir şekilde kesilmekte ve aynı zamanda azami manşet kullanım ömrü sağlanmaktadır.

Böylece pnömatik pinç vanası kapanır ve ürün akışında tam sızdırmazlık sağlanır. Maksimum çalışma basıncı nominal çapa bağlı olup, 2 - 6 bar arasıdır. Basınçlı hava/sıvı beslemesi kesilir kesilmez ve pnömatik pinç vanasının gövdesinde hava/sıvı tahliyesi gerçekleşir gerçekleşmez, özel üretilmiş manşet geri tepme elastikliği/düzelme kuvvetiyle açılır ve ortam basıncının geçisine izin verilerek tam geçiş sağlanır.

Pnömatik kumandalı pinç vanalarının avantajları nelerdir?

Serbest ürün akışı, minimum sürtünme direnci, % 100 sızdırmazlık, tıkanma yapmaması ve kendi ağırlığının düşük olması, pnömatik pinç vanalarının sunduğu başlıca avantajlardır.

Flanşlı pinç vanalarının yassı ve elips şeklindeki gövde tasarımı, minimum basınçlı hava sarfiyatını garanti eder. Bu da enerji tasarrufu sağlar ve aynı zamanda pnömatik pinç vanası manşetinin dudak biçiminde büzülmesini mümkün kılar. Dudak şeklinde büzülme yönü ürün akışında tam sızdırmazlığı garanti eder. Büyük ebatta katı partiküller dahi pnömatik pinç vanasının manşeti tarafından kavranır ve dolayısıyla sıkı şekilde sızdırmazlık sağlanır.

Bu avantajları uygulamalarınız için de kullanın ve ilk teklifinizi alın.

Pinç vanalarının bağlantı tasarımları

Pnömatik pinç vanalarının çeşitli bağlantı seçenekleri:

İsteğe bağlı olarak DIN 11864-3 uyarınca yaka tutucu kıskaçlar, DIN 11864-1 uyarınca vida diş destekleri veya DIN 11864-2 (BF) ya da DIN 11864-2 Form A (BF) uyarınca yaka flanşlar kaynak edilebilmektedir.

Pnömatik pinç vanalarının bakımı

Pnömatik pinç vanalarının detaylı montaj kılavuzları yardımıyla kolay ve hızlı şekilde değiştirilebilen lastik manşetler sayesinde servis maliyeti "Total cost of ownership" oldukça düşer. AKO, montaj kılavuzlarının yanında müşterilere, pinç vanalarının sökme/takma işlemlerini birkaç dakika içinde gösteren çeşitli montaj videolarını ücretsiz indirmek için sunmaktadır.

Videolarını veya Servis/onarım kılavuzları buradan inidrebilirsiniz!

Pnömatik kumandalı bir pinç vanasının kumandası

Pinç vanası kumanda bağlantısına doğrudan bir hızlı hava tahliye vanası monte edilmesi önerilir. Bu sayede pinç vanası, pilot vananın büyüklük ve mesafesinden bağımsız olarak hızlı bir şekilde açılır.

Burada Pinç vanası aksesuarları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Pinç vanasının 0,1 bar üzerinde bir negatif basınca sahip bir emme hattında kullanılması durumunda örneğin AKOVAC (vakum ünitesi) ile bir vakum dengelemesi oluşturulmalıdır. Bunun için burada Vakum uygulamalarında pinç vanaları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Dış alanlar için modeller

AKO pnömatik pinç vanaları en yeni bilgiler doğrultusunda ve PED 2014/68/EU basınçlı ekipmanlar direktifi uygunluğunda üretilmiştir ve ayrıca özel ve test edilmiş iletken tasarımında 0, 1, 2, 20, 21 ve 22 patlayıcı ortam bölgelerinde kullanılabilir.

Dünya genelinde pazar lideri

39yıllık aile şirketi

600yeni müşteri yıllık

20.000dünya çapında müşteri

Emsalsiz teslimat taahhüdü

< 0,2 %reklamasyon oranı

> 99 %müşteri memnuniyeti

30bayi, dünya çapında

En büyük ürün yelpazesi

10.000pinç vanası modeli

2.500model stoklarda mevcut

100.000birim satış, yıllık

Kapsamlı servis hizmetleri

80CAD formatı

32montaj ve animasyon videosu

16dilde dokümantasyon