AKO Armaturen & Separationstechnik GmbH

AKO Armaturen Almanya
AKO Innovations Fransa
AKO UK İngiltere

AKO Armaturen & Separationstechnik GmbH, 1984 yılında Antoine Kopp tarafından kurulmuş bir Alman firmasıdır.

1985 yılında pinç vanalarının geliştirilmesine ve satışına başlanmıştır. 1996 yılında ilk bağımsız yan kuruluş olan AKO Innovations S.A.S. Fransa’da kurulmuştur. Ürünlerimiz o tarihten bu yana Almanya ve Fransa’da üretilmektedir.

Her iki firma da ISO 9001:2015 kapsamında sertifikalandırılmış olup, ürünlerinin mümkün olan en iyi kalite ve güvenliğe sahip şekilde, en son standardlara ve müşteri taleplerine uygun olmaları ilkesiyle üretim yapmaktadır.

AKO ürünlerinin İngiltere ve İrlanda’da daha etkili şekilde dağıtımı için 1998 yılında AKO UK Ltd. adlı İngiliz firması kurulmuştur.

Yüksek stok seviyeleri, hızlı tepki

Çok yüksek adetlerdeki depo stokları ve müşterilerimize hızlı geri dönüş süremiz, hızlı, kapsamlı, müşteri memnuniyetine yönelik bir servis imkanı sunmamızı sağlamaktadır.

AKO Armaturen & Separationstechnik GmbH bugün itibariyle 30 ülkedeki temsilcilikleriyle çalışmakta ve böylece hizmetlerini tüm dünya çapında sunabilmektedir.

AKO nun ürün yelpazesi, artan müşteri taleplerini karşılamak için pinç vanalarının yanı sıra plaka sürgüleri, özel armatürler gibi ürünleri ve çeşitli aksesuarları da bulunduracak şekilde genişlemiştir.

AKO ve ürünlerin sürekli yüksek kaliteli

AKO, armatürleri ve vanaları sayesinde, aşındırıcı, lifli ve korozif maddelerin bloke edilmesi ve kontrol altında tutulması konusunda uzmanlaşmıştır. Ancak AKO armatürleri ile başka malzemelerin bloke edilmesi ve ayarlanması da elbette mümkündür.

Yenilikçi iyileştirmeler ve üretim teknikleri sayesinde son derece rekabetçi fiyatlarla sunulan ürünlerin süreklilik gösteren yüksek kalitesi, ürünlerin hemen hemen tüm dünyada bulunabilir olması göz önüne alındığında, AKO’yu pnömatik pinç vanaları alanında bir dünya lideri yapmıştır.

AKO dünya çapında çok farklı sektörlerde faaliyet gösteren pek çok firmayla çalışmaktadır.

Başlıca müşteriler kimya, gıda, kağıt, enerji santrali, geri dönüşüm teknolojileri, atık su işleme, ve özellikle minerallerin işlenmesi, çimento, kum ve silo mühendisliği gibi iş alanlarından gelmektedir.

AKO Armaturen & Separationstechnik GmbH, ilk nesilden ikinci nesile geçişini tamamlamış bir aile şirketidir.

Uzun süreli ve etkili müşteri ilişkileri yönetimi, AKO’nun başarısını getiren önemli faktörler arasında yer almaktadır. AKO yeni ve mevcut müşterilere kendisini adamış, kaliteli ürünler sunan ve mümkün olan en iyi hizmet kalitesini sürekli olarak vermeyi ilke edinmiş bir firmadır.

Dünya genelinde pazar lideri

39yıllık aile şirketi

600yeni müşteri yıllık

20.000dünya çapında müşteri

Emsalsiz teslimat taahhüdü

< 0,2 %reklamasyon oranı

> 99 %müşteri memnuniyeti

30bayi, dünya çapında

En büyük ürün yelpazesi

10.000pinç vanası modeli

2.500model stoklarda mevcut

100.000birim satış, yıllık

Kapsamlı servis hizmetleri

80CAD formatı

32montaj ve animasyon videosu

16dilde dokümantasyon