Mekanik pinç vanaları

Granül, toz, küçük tanecikler, çamur ve süspansiyonlar vs. gibi abrasif, korosif ve selülozik ürünlerin akışının izole edilmesi ve kontrol altına alınması için armatür çözümü.

Pinç vanaları nasıl çalışıyor?

Mekanik pinç valflerinin manşeti, gövde içinde yer alan bir mekanizma ve sizin tarafınızdan seçilebilen bir tahrik sistemiyle kontrol edilebilir. Mekanizma, manşetin üzerinde ve altında yatay pozisyonda yer alan, yandan iki adet mil tarafından yönlendirilen, bir veya iki adet pinç çubuğundan oluşmaktadır. Mekanik pinç valfi çeşitli tahrik sistemleriyle donatılabilir.

Tahrik sistemleri, pinç kirişi/kirişleri sayesinde manşetin yatay yönde (nominal çapa bağlı olarak ortadan) sıkışmasını sağlar. Böylece ürün akışı sızdırmayacak şekilde durdurulur. Ayrıca, manşetin pinç kirişi/kirişleriyle doğrudan bağlantısı olması , tam ürün akışı için optimal ve açılma sağlar. Mekanik pinç vanalarının maksimum çalışma basıncı tipe ve nominal çapa bağlı olarak, 3 - 40 bar arasında değişmektedir.

Bir pinç vanası ne zaman kullanılmalıdır? Şimdi başvurun!

Mekanik pinç vanaları
Mekanik pinç vanaları

Mekanik Pinç Vanalarının Avantajları

Serbest ürün akışı, minimum sürtünme direnci ve düşük bakım ve çalıştırma maliyetleri, mekanik pinç vanalarının başlıca avantajlarıdır. Mekanik pinç vanalarının bir diğer avantajı ise, ortam maddesi ile temas eden parça sayısının azalmasıdır. Ürün akışıyla temas eden tek komponent, vananın manşetidir.

Ayrıca, manşetin iç kısmındaki kabuklaşmalar, manşetin kapama prosesi esnasında deforme olması nedeniyle kopup düşmektedir. Böylece mekanik pinç vanaları neredeyse hiç tıkanmayan bir armatür çözümü oluşturmaktadır. Bunun yanında, büyük ebatta katı partiküller dahi mekanik pinç vanasının aşınmaya ve korozyona karşı dayanıklı manşeti tarafından kavranır ve dolayısıyla sızdırmazlık sağlanır.

Siz de prosesinizde pinç vanalarının avantajlarından faydalanın!

Mekanik pinç vanaları Modelleri

Tahrik çeşitleri olarak, el çarkıyla manuel işletim veya çift/tek yönde etkili pnömatik silindirli ve elektrikli servomotorlu otomatik döndürme mümkündür. Gövdelerin çeşitli malzeme seçenekleri ve çeşitli manşet kaliteleri mekanik pinç vanaları için geniş bir uygulama alanı yaratır.

İstediğiniz tasarımı bulamıyor musunuz? O zaman bize haber verin (ako@ako-armaturen.de), uygun modeli bizde bulabilirsiniz! 

Mekanik Pinç Vanası Bakımı

Detaylı montaj talimatları sayesinde, her manşet modelinin kolay ve hızlı şekilde, ayrıca özel alet ve ekipman gerektirmeden değiştirilmesi mümkündür. Bu kolaylık, çok düşük bakım ve çalışma maliyetleri sağlar.
Videoları ve Montaj kılavuzlarını buradan indirebilirsiniz!

Pinç Vanasının endüstriyel sektörleri

Mekanik pinç vanaları silo/çimento sektörü, pigment/granül işleme, seramik/cam/plastik endüstrisi, su hazırlama ve atık su işleme ve ecza/gıda endüstrilerinde bulunan çeşitli pnömatik konveyör sistemlerinde kullanılır. Siz ayrıca offshore, petrol, selüloz, kâğıt, madencilik, metal sanayii ve kimya endüstrisinde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Siz ya da şirketiniz hangi endüstri alanından geliyorsunuz? Kişisel uygulama durumunuzu bize bildirin, üretim prosesiniz için sürdürülebilir pinç vanası çözümü bizde mevcuttur!

Dünya genelinde pazar lideri

39yıllık aile şirketi

600yeni müşteri yıllık

20.000dünya çapında müşteri

Emsalsiz teslimat taahhüdü

< 0,2 %reklamasyon oranı

> 99 %müşteri memnuniyeti

30bayi, dünya çapında

En büyük ürün yelpazesi

10.000pinç vanası modeli

2.500model stoklarda mevcut

100.000birim satış, yıllık

Kapsamlı servis hizmetleri

80CAD formatı

32montaj ve animasyon videosu

16dilde dokümantasyon