AKO Pinch Vanalar ile Vakumlu Taşıma

AKO pnömatik pinç vanasına boru hattındaki ortam maddesi tarafından >-0,1bar’lık vakum uygulanırsa, AKO pinç vanası manşeti vakum nedeniyle deformasyona neden olur. Bu ürün akışını ve AKO pinç vanası manşetinin ömrünü olumsuz etkiler.

Vakum Uygulamalarında Pinch Vanalar İçin Öneriler

Eğer vakum emmeye >100 mBar dan daha yüksek bir vakum uygulanırsa bu vakum hava ile çalışan pinch vanalarda dengelenmelidir.

En kolay dengeleme solenoid valfin tahliye tarafında bypass yapılarak tam vakum uygulanmasıdır.

Eğer tam vakum yapma olanağı yoksa, veya vakum kaynağı pinch vanadan uzak bir yerde ise altenatif olarak AKOVAC kontrol elemanlarını öneriyoruz.

AKOVAC kontrol ünitesi yardımıyla pinç vanası manşeti açılır veya açık tutulur. Besleme hattında (boru hattı) ortam maddesi vakum işletimi –0,8 bar’a kadar mümkündür.

AKOVAC kumanda ünitesi

AKOVAC Konfor

AKOVAC konfor modeli, farklı basınç seviyelerini ayarlayan kumanda basıncı ve pinç vanasının kapatılması için olan kumanda basıncı gibi özelliklere sahiptir.

Bu şekilde bir vakum kullanımında pinç vanasının kapatılması için gerekli düşük kumanda basınçları (1-2 bar) ve gerekirse madde tarafındaki vakumun dengelenmesine yönelik ideal vakum seviyesi için biraz yüksek kumanda basınçları ayrı ayrı ayarlanabilir.

AKOVAC Basic

AKOVAC Basic versiyonu sadece pnömatik pinç vanasının kapatılması için olan ve aynı zamanda vakum seviyesini ayarlayan kumanda basıncına imkan vermektedir.

Hava ile Çalışan Pinch Vanaların Kontrolü

Hava ile çalışan pinch vanaların 2-3 bar fark basınç aralığında kontrol edileceğine dikkat çekmek isteriz.Bu yüzden, aşırı basınç olmayan tam vakum uygulamalarında hava ile çalışan pinch vanalarda basınç düşürme/kontrol etme/kapama için 2-3bar regülatör ile elde edilebilir.

Bu ölçü pinch vana contasının servis ömrü için pozitif bir etki olacaktır.

AKOVAC Konfor
AKOVAC Basic

Diğer detaylar için ilgili aksesuar ürün sayfalarımıza bakabilirsiniz.

Dünya genelinde pazar lideri

39yıllık aile şirketi

600yeni müşteri yıllık

20.000dünya çapında müşteri

Emsalsiz teslimat taahhüdü

< 0,2 %reklamasyon oranı

> 99 %müşteri memnuniyeti

30bayi, dünya çapında

En büyük ürün yelpazesi

10.000pinç vanası modeli

2.500model stoklarda mevcut

100.000birim satış, yıllık

Kapsamlı servis hizmetleri

80CAD formatı

32montaj ve animasyon videosu

16dilde dokümantasyon