SSS - Pinç vanaları için manşetler

Genel

Pinç vanası manşetleri teknik olarak geçirmez olarak kabul edilmektedir, ancak yine de az miktardaki gazın difüzyonu mümkün ve önlenmesi olanaksızdır. AKO manşet seçimindeki en üst düzey yayılma korumalı elastomer FPM’de bulunmaktadır (Viton).

Pinç vanası manşetlerinin maksimum çalışma basıncı pinç vanası türüne aynı zamanda pinç vanası serisine bağlıdır. Bunu veri sayfalarımızdan öğrenebilirsiniz ya da satış ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Evet, belli mekanik pinç vanalarında. Bunun için satış bölümümüzden bilgi alın.

Pinç vanası manşetindeki dokuma basınç dayanıklılığında ve bir manşetin optimal fonksiyonunu sağlamasında işlev görür. Kalite ve yapılandırma, esas kauçuk kalitesinin yanı sıra, yüksek kalite için ve buradan ortaya çıkacak manşetin kullanım ömrü için belirleyicidir.

Evet, pinç vanası manşetindeki dizayn, onun mekanik ve fiziksel özellikleri sınırlandırılmış olsa da mevcuttur. Somut ihtiyaç durumları ve talepleriniz için lütfen satış ekibimizle irtibata geçin.

Pnömatik pinç vanalarının pinç vana manşetleri elle üretilmektedir ve birçok diğer işlem aşamalarıyla son ürün haline gelmektedir. Bütün aşamalarıyla ürün, oldukça maliyetlidir bu yüzden pnömatik pinç vanalarının pinç vana manşetlerinin fiyatı kalıptan çekilmiş bir borunun herhangi bir parçasıyla kıyaslanamaz. Mekanik pinç vanalarının pinç vana manşetleri aynı şekilde elle üretilmiş ürünlerdir ve her bir imal işleminde özel araçlardan faydalanılmaktadır. Tüm üretim süreci oldukça masraflıdır ve maaş giderleri yüksektir.

Manşetler, bizim elastomer karışım yönergeleri ve yapısal yönergelere göre büyük ölçüde "Made in Germany” imal edilmiştir.

Elastomer karışımlarımızda sadece birinci sınıf malzemeler kullanıyoruz. Elastomer karışımlarımızdaki yıllardır süregelen geliştirme çalışmaları sayesinde ve ayrıca manşetlerin yapısal oluşturulmasında pinç vanalarının seçilmesi alanında tecrübelerimizin yardımıyla, pinç vanası manşetlerinin kullanım ömrünü ve de "Best total cost of ownership" politikamızı en üst seviyeye çıkarmayı -%97lik bir müşteri memnuniyeti sağlayarak- başardık.

İşaretlemeler manşet türü, üretim partisi ve üretim tarihine yönelik bilgiler vermektedir.

Bir hasar durumunda pnömatik pinç vanasının pinç vanası manşetindeki üretim partisi yardımıyla izlenebilir.

Bir pinç vana manşetinin olası çalışma döngüleri birçok faktöre ve çalışma koşullarına bağlıdır. Örneğin: kontrol/kapatma basıncı, akışkan/işletim basıncı,çalışma sıcaklığı ve işletim akışkanı. Bunun sonucu olarak ne yazık ki çalışma döngülerine yönelik genelleyici bir ifadeden söz edilemez. Yine de yıllardır edinilen tecrübemiz ve yüzlerce farklı kullanım sayesinde satış ekibimiz, pinç vana büyüklüğü ve dizaynına göre, tüm kullanım detayları ışığında çalışma döngü sıklığına yönelik bir değerlendirmede bulunabilirler. Bunun için kullanım detaylarınızı bize aktarın ve biz de sizlere çalışma döngü sıklığınız hakkında tahmini bir değerlendirme sunabiliriz. Temelde mümkün çalışma döngülerinin daha büyük pinç vana büyüklüklerine/nominal çaplara denk düştüğü söylenebilir. Fabrika içinde devamlı olarak sürdürdüğümüz süre denemelerinde büyüklük/nominal çap ve kontrol/kapatma basıncına göre manşetler 50.000’den milyonlara varacak kadar çalışma döngüsü hedeflemektedir. Bunun sonucu olarak kullanım detaylarınızı lütfen bize aktarın. Böylece size kullanımınızın çalışma döngü sıklığıyla ilgili olarak tahmini bir değerlendirme sunabileceğiz

Bunun için en önemli kriterler bizim işletim talimatlarımızda belirtilmiştir ve bu kriterlere en iyi şekilde uyulması gerekmektedir. Elbette sizleri kullanım durumunuza yönelik açık şekilde bilgilendireceğiz.

Hayır. Manşetler yapısal olarak AKO pinç vanalarımızca donatılmıştır. Dış değişikliklerle pinç vanalarındaki kullanım elverişsiz hale gelmektedir. Pinç vana manşetlerindeki somut şekilde bulunan sapmış ölçüm direktifleri için lütfen bizimle irtibata geçin.Sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız.

İnternette elastomer için hali hazırda birçok dayanıklılık şemaları bulunmaktadır. Pinç vana manşetlerimizin dayanıklılığına ilişkin kendi kişisel tecrübeniz ya da bilginiz olmadığı hallerde, sizleri bilgilendirmek ya da tavsiyelerimizi sunmaktan mutluluk duyacağız.

Manşet kaliteleri

PTFE, onun fiziksel ve mekanik özellikleri nedeniyle, limitli bir kompresyon donanımı, limitli geri sekme esnekliği ve kopmaya karşı limitli dayanıklılığıyla pinç vanasının manşet malzemesi olmak için uygun değildir.

En uygun manşet materyal seçimi her zaman işletim akışkanına ve çalışma sıcaklığına bağlıdır. Temel olarak tüm molozların, çamurların, tozların, -kimyasal katkılar ve/veya talep olmaksızın- 80°C’nin altındaki çalışma sıcaklığına sahip süspansiyonların en iyi şekilde doğal kauçukla sağlandığı söylenebilir. Özel taleplere sahip tüm diğer çalışma araçları için -örneğin kimyasal dayanıklılık, gıda uygunluğu ve/veya daha yüksek çalışma sıcaklıkları bakımından- satış ekibimiz tarafından bir tasarlama/belirtme uygulanmalıdır. Her zaman kullanım detaylarınız/talepleriniz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bakım & Manşet değişimi

İnternet sayfamızda “Downloads” sütununda her pinç vanası türü/serisi için manşetlerin değiştirilmesini detaylı olarak gösteren ve 12 dilde sunulan montaj talimatlarımızı kullanımınıza sunduk.

Hayır, tüm pinç vanası türleri yapısal olarak özel aletlere ihtiyaç duyulmadan yerinde değiştirilebilecek şekilde oluşturulmuştur.

Hayır. Montaj macunu montajın hafiflemesinin yanı sıra manşetin bağlam noktasına daha sağlam oturmasını sağlamaktadır. Yağ tam tersi etki yapmaktadır ve en kötü şekilde örneğin -NR elastomerin bir kaynakla temas etmesiyle-NR elastomerin parçalanmasına yol açabilir.

Çalışma sıcaklıkları

Elastomere bağlı olarak manşetler, -ek önlemler alınmadan -10°C’ye kadar kullanılabilmektedir. Tecrübelerimize göre birçok pinç vanası manşeti daha soğuk alanlarda ve kullanımlarda işlevi kısıtlamadan kullanılabilmektedir.

Pinç vanası manşetlerinin maksimum çalışma sıcaklığı materyal/elastomere bağlı olarak değişir ve silikon ve vitonda bu sıcaklık sınırı 130°C’dedir.

Pnömatik kumandalı pinç vanaları için manşetimizin yapısı, geri sekme kuvvetine ilişkin ideal bir fonksiyon ve az bir kompresyon donanımını garantilemek için farklı bileşenlerden oluşmaktadır. Bunun sonucu olarak pinç vanası manşetinin nakil maddesine/ürüne temas eden parçası sadece 80°C’ye kadar dayanıklılık gösterir.

Sertifikalar

Evet, internet sayfamızdaki FDA uygunluk sertifikamızı indirebilirsiniz: ____________________________

Hijyen dizaynı içerisindeki bütün pinç vanaları için FDA uygunluğu ya da EHEDG sertifikası ( EHEDG sertifikası şimdiye kadar sadece EPDM kalitesiyle kullanılabilir)

Dünya genelinde pazar lideri

39yıllık aile şirketi

600yeni müşteri yıllık

20.000dünya çapında müşteri

Emsalsiz teslimat taahhüdü

< 0,2 %reklamasyon oranı

> 99 %müşteri memnuniyeti

30bayi, dünya çapında

En büyük ürün yelpazesi

10.000pinç vanası modeli

2.500model stoklarda mevcut

100.000birim satış, yıllık

Kapsamlı servis hizmetleri

80CAD formatı

32montaj ve animasyon videosu

16dilde dokümantasyon