Lütfen aşağıdaki dillerden birini seçin

Aşınmaya dayanıklı vanalar ve kullanım alanları

Aşınmaya dayanıklı vanalar genellikle problemli ve çok aşındırıcı akışkanlara sahip endüstriyel tesislerde kullanılır. Bu uygulama alanlarında, sürekli bakım çalışmalarını önlemek için sağlam vana çözümlerini monte etmek son derece önemlidir. Çok sayıda sektör, aşındırıcı akışkanları kendi tesislerinde güvenilir ve uygun maliyetli şekilde nakletmek zorundadır.

İşleme endüstrisindeki geleneksel boru sistemlerinde kullanıma ek olarak aşınmaya dayanıklı vanalar silolar, tartım sistemleri ve dozaj sistemler ile ticari taşıtlarda da kullanılmaktadır. Yani aşındırıcı katı maddeler ve kirlenmiş sıvıların konveyör sistemleriyle nakledildiği ve/veya kontrol edildiği her yerde.

Sektör özeti

Aşağıdaki sektörler (özet) aşınmaya dayanıklı vanaların güvenilir ve ekonomik çalışma şekline güvenmektedir:

  • Potas üretiminde maden endüstrisi
  • Çamur ve katı madde naklinde seramik endüstrisi
  • Çimento, çakıl, kum, beton ve dökme malzeme naklinde inşaat ve çimento endüstrisi
  • Ör. şeker ve tuzların naklinde gıda endüstrisi
  • ve çok daha fazlası.

Aşınmaya dayanıklı vanalar (işlev animasyonu)

Bu video aşınmaya dayanıklı vananın yapı ve işlev şeklini göstermektedir. Monte edilmiş aşınma karşıtı manşet, yoğun aşındırıcı nakil ürünlerini güvenli şekilde durdurmak için tasarlanmıştır.

Aşınmaya dayanıklı vanalar - en önemli parçası manşettir

Özellikle aşındırıcı katı maddelerin nakli ve regülasyonunda aşınmaya dayanıklı vanalarda genellikle doğal kauçuktan oluşan problemli dökme malzemelerde de uzun bir kullanım süresi sağlayan sağlam bir karışım kullanılır. Çok dayanıklı bu kauçuk karışımının yanında manşetin kullanım ömrünü ek olarak uzatan ilave kumaş öğeleri işlenir. Üretim için kullanılan malzemelerin kalitesi burada manşetin aşınma karşıtı tutumunu ve böylece kullanım ömrünü belirler.

Aşınmaya dayanıklı vanalarda manşetin yapısı
Aşınmaya dayanıklı vanalarda manşetin yapısı

Aşınmaya dayanıklı vanalar: Yüksek derecede aşındırıcı akışkanlarda uzun kullanım ömrü

Aşınmaya dayanıklı vanaların kullanım ömrü ilgili nakil ürünü ve vananın gövdesinin içinde işlev gören manşetin kalitesi ve aşınma karşıtı tutumu tarafından belirlenir. Manşetin kalitesi ve aşınmaya dayanıklılığı ne kadar yüksek olursa kesinti süreleri ve vananın servis maliyeti o kadar düşük olur, çünkü bakım ve değiştirme aralıkları uzar ve böylelikle üretim kesinti süreleri azalır.

Aşınmaya dayanıklı vananın bakımı: Hızlı, basit ve uygun maliyetli!

Özellikle aşınmaya dayanıklı vanalarda en iyi manşet bile belli bir süre sonra değiştirilmelidir. Ama bu işlem tesiste büyük kesinti süreleri olmadan yapılabilir. Bir pinç vanasının basit ama etkili yapı şekli sayesinde manşet çok kısa sürede değiştirilebilir. Manşetin değiştirilmesinde yapılacaklara ilişkin uygun rehber videoları AKO web sitesinde bulabilirsiniz.
Ayrıca: Bu esnada vana gövdesi değiştirilmek zorunda olmayıp yeni manşetle birlikte tesise tekrar entegre edilebilir.

Montaj videoları

AKO Armaturen web sitelerinde bulunan çok sayıda montaj ve onarım videosu aşınmaya dayanıklı vanalarınızın bakımında sizi destekleyecektir. AKO Video portale git

Sizin aşınmaya dayanıklı vananızı birlikte buluruz!

Sert veya aşındırıcı akışkanlar mı kullanıyorsunuz? Geleneksel kapatma / ayar vanalarınız için ekonomik ve etkili bir alternatif mi arıyorsunuz? O zaman aşınmaya dayanıklı vanayla ilgili gerekliliklerinizi bize yazın ve danışmanlarımız sizin için uygun vana konfigürasyonunu oluştursun. Bizimle ayrıca telefonla da iletişime geçebilirsiniz.

Aşınmaya dayanıklı vanalar modüler sistemle yapılandırıldığından bunlar akışkanın ve uygulamanın gerekliliklerine ideal şekilde tasarlanmıştır.
Geniş bir yelpazede elastomer kaliteleri, gövde ve bağlantı malzemeleri ile endüstriyel boru hattı sistemlerinin yaygın tüm bağlantı türleri arasından seçim yapın.

AKO Armaturen'den aşınmaya dayanıklı vanalar

Pinç vanaları segmentinde pazar lideri olarak AKO şimdi aşınmaya dayanıklı vanalarda da basınçlı havayla etki eden bir vana çözümüne güveniyor. İşlev şekli geleneksel pinç vanaları ile benzerdir. Belirgin fark ise vananın içindedir: Burada aşınmaya karşı son derece dirençli bir manşet kullanılmakta.

Aşınmaya dayanıklı vanaların manşetlerinde esas itibarıyla çeşitli üretim yöntemleri dikkate alınır. Bunlar, daha sonra monte edilecekleri vana tipine bağlıdır. Bunların arasında manuel sarma teknikleri, elle hazırlama veya geleneksel enjeksiyon yöntemi yer alır. Aşınmaya dayanıklı manşetin yapısından daha çok bileşiğin kalitesi belirleyicidir. Burada basit bir formül geçerlidir:


 Daha iyi bileşik kalitesi

Manşetin daha uzun kullanım ömrü

Daha az bakım maliyeti ve daha az kesinti süreleri

Aşınmaya dayanıklı vanaya ihtiyacınız var mı? Şimdi ön koşulsuz olarak başvurun:

İzin verilen dosya formatları: pdf, jpg, jpeg, png, tif, tiff, doc, docx, xls, xlsx, zip
Maksimum toplam boyut: 10.00 MB
Yüklenmiş dosya sayısı: 0 / 10
Yüklenmiş dosyaların boyutu: 0 Bytes / 10.00 MB

Veri gizliliği hakkında bilgileri burada bulabilirsiniz: Veri gizliliği beyanı

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Dünya genelinde pazar lideri

39yıllık aile şirketi

600yeni müşteri yıllık

20.000dünya çapında müşteri

Emsalsiz teslimat taahhüdü

< 0,2 %reklamasyon oranı

> 99 %müşteri memnuniyeti

30bayi, dünya çapında

En büyük ürün yelpazesi

10.000pinç vanası modeli

2.500model stoklarda mevcut

100.000birim satış, yıllık

Kapsamlı servis hizmetleri

80CAD formatı

32montaj ve animasyon videosu

16dilde dokümantasyon